Дизелот од денеска е поскап

Дизелот од денеска е поскап

Дизелот од денеска е поскап

Share Button

Дизел горивото од денеска е поскапо, како што и претходно беше најавувано денеска е реализирано.

Дизел горивото чини 58,5 денари, што е за 3,5 денари повеќе од претходно, по зголемувањето на акциза на енергенсот од страна на Владата.

 

уредник

Related Posts

Протестот пред Собранието продолжува

Коментарите се исклучени на Протестот пред Собранието продолжува

Информација за состојбата во Охридско-струшкиот регион

Коментарите се исклучени на Информација за состојбата во Охридско-струшкиот регион

Времето денес:Сончево со температура до 21 степен

Коментарите се исклучени на Времето денес:Сончево со температура до 21 степен

Create AccountLog In Your Account