Најнова вест:Четири земјотреси во југоисточна Македонија вечерва

Најнова вест:Четири земјотреси во југоисточна Македонија вечерва

Share Button

Југоисточна Македонија вечерва ја тресат серија земјотреси, досега регистрирани 4  во периодот од 23 до 24 часот. Епицентарот на земјотресите се во соседна Грција 15 до 20 километри од Дојран во областа на Кукуш.

Првиот земјотрес е почуствуван во 23 и 13 со јачина од 4 степени по рихтер кој најмногу го почуствуваа жителите на Гевгелија, Дојран, Богданци и Струмица.

Во следните шест минути беа почуствувани уште два земјотреси со јачина од 3,7 и 3,2 степени. Последниот земјотрес со епицентар во Кукуш е почуствуван во 24 часот со јачина од 3,6 степени

 

уредник

Related Posts

Се јави Владата на Р. Македонија: Дали вечерва ќе се отстранува „Воинот на коњ“?

Коментарите се исклучени на Се јави Владата на Р. Македонија: Дали вечерва ќе се отстранува „Воинот на коњ“?

Сопствениците може да си го земат Ќосето од Металски завод Тито

Коментарите се исклучени на Сопствениците може да си го земат Ќосето од Металски завод Тито

Во Прилеп денеска протест против донесувањето на Законот за употреба на јазиците. Блокада на булеварот „Гоце Делчев“

Коментарите се исклучени на Во Прилеп денеска протест против донесувањето на Законот за употреба на јазиците. Блокада на булеварот „Гоце Делчев“

Денес се формира партијата Граѓанско Демократска Унија, Петар Колев е избран за претседател

Коментарите се исклучени на Денес се формира партијата Граѓанско Демократска Унија, Петар Колев е избран за претседател

Фотогалерија од основањето на новата политичка партија во Македонија, ГДУ

Коментарите се исклучени на Фотогалерија од основањето на новата политичка партија во Македонија, ГДУ

Create AccountLog In Your Account