Црвениот аларм светна и во 2018-та!Високо загаден воздух вечерва според мерните станици има и во Битола

Црвениот аларм светна и во 2018-та!Високо загаден воздух вечерва според мерните станици има и во Битола

Share Button

Светнаа црвените алалрми според мерните станици за високо загаден воздух и во 2018 -та. Стар проблем и во новата година. Ја испративме 2017-та но, и во 2018-та се соочуваме со висока загаденост на воздухот.

Загадениот воздух повторно го вкучува алармот а во Скопје вечерва повторно не се дише.

Дозволените нивоа ги надминаа границите а вечерва загадени се сите скопски општини .

Многу високо ниво на загаденост има во Центар, Лисиче, Ректорат, Карпош, Гази Баба и Миладиновци.

Високо загаден воздух вечерва според мерните станици има и во Битола и Тетово, но и во Куманово.

 

уредник

Related Posts

Шаќири ја напушта функцијата, вели дека медиумите во Македонија кренале преголема врева за ова назначување

Коментарите се исклучени на Шаќири ја напушта функцијата, вели дека медиумите во Македонија кренале преголема врева за ова назначување

В недела, ВМРО – ДПМНЕ цела Македонија ја повика во Битола на протестен марш

Коментарите се исклучени на В недела, ВМРО – ДПМНЕ цела Македонија ја повика во Битола на протестен марш

Во Прилеп денеска протест против донесувањето на Законот за употреба на јазиците. Блокада на булеварот „Гоце Делчев“

Коментарите се исклучени на Во Прилеп денеска протест против донесувањето на Законот за употреба на јазиците. Блокада на булеварот „Гоце Делчев“

Во вечерните часови во западните делови ќе има поинтензивни врнежи од снег

Коментарите се исклучени на Во вечерните часови во западните делови ќе има поинтензивни врнежи од снег

Create AccountLog In Your Account