Во црквата Св. Кирил и Методиј се отслужи сеноќно бдение во Велес

Во црквата Св. Кирил и Методиј се отслужи сеноќно бдение во Велес

Во црквата Св. Кирил и Методиј се отслужи сеноќно бдение во Велес

Share Button

На 31 декември ноќта со почеток од 23 часот во црквата Св. Кирил и Методиј се отслужи сеноќно бдение во Велес. На бдението чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на бројно свештенство на Повардарската епархија.
фото: Повардарска Епархија МПЦ-ОА

Фотографија на tirekovmirece.com.

Фотографија на tirekovmirece.com.

уредник

Related Posts

Манастир Свети Илија с. Ротино(фотогалерија)

Коментарите се исклучени на Манастир Свети Илија с. Ротино(фотогалерија)

Цветници во соборниот храм Свети Димитриј во Битола

Коментарите се исклучени на Цветници во соборниот храм Свети Димитриј во Битола

Најнови фотографии Света Троица (Руска црква ) – Битола

Коментарите се исклучени на Најнови фотографии Света Троица (Руска црква ) – Битола

Create AccountLog In Your Account