Тешка сообраќајна несреќа на патот Кичево-Македонски Брод

Тешка сообраќајна несреќа на патот Кичево-Македонски Брод

Тешка сообраќајна несреќа на патот Кичево-Македонски Брод

Share Button

Попладнево околу 17 часот и 20 минути  на патот Кичево – Македонски брод се случи тешка сообраќајна несреќа во која тримесечно бебе го загуби животот а пет лица се повредени и се пренесени  со Итна медицинска помош се пренесени во Медицински центар Кичево.

Сообраќајката се случила на регионалниот пат Кичево-Македонски Брод помеѓу с.Србјани и с.Староец, учествувале две патнички моторни возила и едно товарно моторно возило.

Сообраќајот се пренасочува по алтернативен пат

уредник

Related Posts

Опожарено возило во Кавадарци, причинета поголема материјална штета

Коментарите се исклучени на Опожарено возило во Кавадарци, причинета поголема материјална штета

Загина маж во пожар во охридско

Коментарите се исклучени на Загина маж во пожар во охридско

Полицијата поднесе кривична пријава против поранешен директор на Нискоградба во Битола

Коментарите се исклучени на Полицијата поднесе кривична пријава против поранешен директор на Нискоградба во Битола

Директор на една од највисоките државни културни институции вечерва пијан прегазил девојче во скопска Кисела Вода

Коментарите се исклучени на Директор на една од највисоките државни културни институции вечерва пијан прегазил девојче во скопска Кисела Вода

Битолчанец (37) пронајден мртов на улица, ќе има обдукција

Коментарите се исклучени на Битолчанец (37) пронајден мртов на улица, ќе има обдукција

ПУКОТНИЦИ ВО МАЛА РЕЧИЦА , ДВЕ ЛИЦА СО ПОВРЕДИ ЗАВРШИЛЕ ВО БОЛНИЦА , ДВЕ ЛИЦА ПОВРЕДЕНИ

Коментарите се исклучени на ПУКОТНИЦИ ВО МАЛА РЕЧИЦА , ДВЕ ЛИЦА СО ПОВРЕДИ ЗАВРШИЛЕ ВО БОЛНИЦА , ДВЕ ЛИЦА ПОВРЕДЕНИ

Приведени 16 жени при акциска контрола на објект во Горно Седларце

Коментарите се исклучени на Приведени 16 жени при акциска контрола на објект во Горно Седларце

Прилепчанката која 6 месеци се водеше за исчезната, вчера пронајдена во Скопје

Коментарите се исклучени на Прилепчанката која 6 месеци се водеше за исчезната, вчера пронајдена во Скопје

Create AccountLog In Your Account