Во Могила изгореа 800 бали слама, сопственост на општината, засега причината за пожарот е непозната

Во Могила изгореа  800 бали слама, сопственост на општината, засега причината за пожарот е непозната

Во Могила изгореа 800 бали слама, сопственост на општината, засега причината за пожарот е непозната

Share Button

Како што веќе Новост.мк ве информираше во општина Могила изгоре слама која што беше општинска сопственост

На 03.01.2018 година околу 21,45 часот во с.Могила-Битола, на местото викано „Пречистителна станица“ во близина на стадионот „Димче Могилче“, од засега непознати причини настанал пожар во кој биле изгорени 800 бали слама, сопственост на општина Могила. Пожарот е изгаснат од екипа на Територијална против пожарна единица. Од пожарот е причинета е материјална штета од околу 61.000 денари. Увид на лице место извршила екипа од Секторот за внатрешни работи-Битола.

уредник

Related Posts

Приведен сопственик на локал и девет танчерки

Коментарите се исклучени на Приведен сопственик на локал и девет танчерки

Инспектор со фалсификат напредувал во МВР, а станал и доцент

Коментарите се исклучени на Инспектор со фалсификат напредувал во МВР, а станал и доцент

СВР Битола поднесе кривична пријава против едно лице, осомничено за троговија со дрога

Коментарите се исклучени на СВР Битола поднесе кривична пријава против едно лице, осомничено за троговија со дрога

И МТСП на терен – постапува по случајот со претепаното двегодишно дете.Таткото притвор 8 дена

Коментарите се исклучени на И МТСП на терен – постапува по случајот со претепаното двегодишно дете.Таткото притвор 8 дена

Полицијата најде исчезнато дете од „25-ти Мај“

Коментарите се исклучени на Полицијата најде исчезнато дете од „25-ти Мај“

Create AccountLog In Your Account