Вчера во Битола на патот А3, односно на исклучувањето кон с. Кажани се случи сообраќајна несреќа

Вчера  во Битола на патот А3, односно на исклучувањето кон с. Кажани се случи сообраќајна несреќа

Вчера во Битола на патот А3, односно на исклучувањето кон с. Кажани се случи сообраќајна несреќа

Share Button

На 04.01.2018 година во 07,25 часот во Битола на патот А3, односно на исклучувањето кон с. Кажани, се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „Фиат Дукато“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Г.А.(31) од Битола и возило „Ауди А4“ со струшки регистарски ознаки управувано од Б.М.(27) од Струга. Во незгодата, Г.А. се здобил со тешки телесни повреди, по што е пренесен и задржан на лекување во Клиничка болница-Битола. Увид на лице место извршила екипа од Секторот за внатрешни работи -Битола.

уредник

Related Posts

Полицаец лишен од слобода – пијан, физички ја нападнал својата сопруга а таа паднала во бессознание

Коментарите се исклучени на Полицаец лишен од слобода – пијан, физички ја нападнал својата сопруга а таа паднала во бессознание

Во аптека во Битола непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво

Коментарите се исклучени на Во аптека во Битола непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво

Create AccountLog In Your Account