Разбојништво врз вработена во аптека во Битола, напаѓачот со закана со пиштол и одзел 10.000 денари

Разбојништво врз вработена во аптека во Битола, напаѓачот со закана со пиштол и одзел 10.000 денари

Разбојништво врз вработена во аптека во Битола, напаѓачот со закана со пиштол и одзел 10.000 денари

Share Button

На 04.01.2018 година во 18,25 часот во Битола на ул. „Мечкин Камен“, во аптека „Еурофарм“, непознат сторител со закана со пиштол, извршил разбојништво над вработената, при што одзел околу 10.000 денари, пари од дневниот промет. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

уредник

Related Posts

ТРАГЕДИЈА ВО БИТОЛА: Мајка и син загинаа во пожар

Коментарите се исклучени на ТРАГЕДИЈА ВО БИТОЛА: Мајка и син загинаа во пожар

Опожарено возило во Кавадарци, причинета поголема материјална штета

Коментарите се исклучени на Опожарено возило во Кавадарци, причинета поголема материјална штета

Create AccountLog In Your Account