Во скопско со мерцедес поминал низ бадникарскиот оган и прегазил две лица

Во скопско со мерцедес поминал низ бадникарскиот оган и прегазил две лица

Во скопско со мерцедес поминал низ бадникарскиот оган и прегазил две лица

Share Button

Синоќа во скопско се случи инцидент

И.П. од село Кучевиште синоќа околу 1:40 часот во скопско Мирковци на место каде по повод Бадник имало запалено оган на кој биле присутни повеќе граѓани, им се заканил дека со неговото возило ќе помине низ огнот и дека ќе ги прегази.

-Потоа, И.П. го стартувал неговото теренско возило „Мерцедес“ со непознати регистарски ознаки, тргнал кон присутните граѓани, поминал низ огнот и удрил во М.Б. (39) и Б.К. (39), двајцата од Мирковци. И.П. избегал во непознат правец, информираат од полицијата.

Со возило на Итна медицинска помош, М.Б. и Б.К. биле пренесени во Градската општа болница „8-ми Септември“, каде им биле констатирани телесни повреди и по укажаната помош се пуштени на домашно лекување.

СВР Скопје презема мерки за целосно расчистување на случајот.

уредник

Related Posts

Истепал полицаец среде бел ден во Битола

Коментарите се исклучени на Истепал полицаец среде бел ден во Битола

57-годишен битолчанец пријавил дека исчезнала неговата 32-годишна ќерка

Коментарите се исклучени на 57-годишен битолчанец пријавил дека исчезнала неговата 32-годишна ќерка

Пијан насилник го претепал 2-годишниот син кој се онесвестил, а ја тепал и сопругата и другите три малолетни деца

Коментарите се исклучени на Пијан насилник го претепал 2-годишниот син кој се онесвестил, а ја тепал и сопругата и другите три малолетни деца

Со тешки повреди во болница донесено младо момче од Куманово

Коментарите се исклучени на Со тешки повреди во болница донесено младо момче од Куманово

Приведени 16 жени при акциска контрола на објект во Горно Седларце

Коментарите се исклучени на Приведени 16 жени при акциска контрола на објект во Горно Седларце

Create AccountLog In Your Account