Вчера на локалниот пат Ресен – с.Болно – с.Евла се случила сообраќајна незгода

Вчера на локалниот пат Ресен – с.Болно – с.Евла се случила сообраќајна незгода

Вчера на локалниот пат Ресен – с.Болно – с.Евла се случила сообраќајна незгода

Share Button

На 05.01.2018 година околу 08.50 часот на локалниот пат Ресен – с.Болно – с.Евла, кај место викано „Нова Слога“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фиат типо“ со охридски регистарски ознаки, управувано од С.К. (44) од Ресен и патничко возило „Опел корса“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Б.Т. (53) од с.Болно, ресенско. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот Б.Т.. Тој, по укажаната лекарска помош во Клиничка болница Битола, бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Со телесни повреди се здобиле возачот С.К. и сопатничката во неговото возило Ј.К. (37) од Ресен и на нив им била укажана лекарска помош во Здравствен дом Ресен. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Ресен.

уредник

Related Posts

Вчера повторно е пријавено во полиција исчезнување на малолетничка од домот 25-ти Мај

Коментарите се исклучени на Вчера повторно е пријавено во полиција исчезнување на малолетничка од домот 25-ти Мај

Инспектор со фалсификат напредувал во МВР, а станал и доцент

Коментарите се исклучени на Инспектор со фалсификат напредувал во МВР, а станал и доцент

РЕСЕНЧАНКА ПРОНАЈДЕНА МРТВА ВО ВОДИТЕ НА ЛЕВА РЕКА

Коментарите се исклучени на РЕСЕНЧАНКА ПРОНАЈДЕНА МРТВА ВО ВОДИТЕ НА ЛЕВА РЕКА

Татко и син се испијаниле, се испокарале, па пукале со ловна пушка во домот

Коментарите се исклучени на Татко и син се испијаниле, се испокарале, па пукале со ловна пушка во домот

Гостивар:Полицајци се обиделе да го приведат, ги претепал

Коментарите се исклучени на Гостивар:Полицајци се обиделе да го приведат, ги претепал

Create AccountLog In Your Account