Вчера на локалниот пат Ресен – с.Болно – с.Евла се случила сообраќајна незгода

Вчера на локалниот пат Ресен – с.Болно – с.Евла се случила сообраќајна незгода

Вчера на локалниот пат Ресен – с.Болно – с.Евла се случила сообраќајна незгода

Share Button

На 05.01.2018 година околу 08.50 часот на локалниот пат Ресен – с.Болно – с.Евла, кај место викано „Нова Слога“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фиат типо“ со охридски регистарски ознаки, управувано од С.К. (44) од Ресен и патничко возило „Опел корса“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Б.Т. (53) од с.Болно, ресенско. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот Б.Т.. Тој, по укажаната лекарска помош во Клиничка болница Битола, бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Со телесни повреди се здобиле возачот С.К. и сопатничката во неговото возило Ј.К. (37) од Ресен и на нив им била укажана лекарска помош во Здравствен дом Ресен. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Ресен.

уредник

Related Posts

Кражба во црквата„Свети Параскева“ во с.Нижополе-битолско,непознат сторител од црквата украл 4.500 денари

Коментарите се исклучени на Кражба во црквата„Свети Параскева“ во с.Нижополе-битолско,непознат сторител од црквата украл 4.500 денари

Во Чаир повредена една жена, машко лице пукало во неа

Коментарите се исклучени на Во Чаир повредена една жена, машко лице пукало во неа

Во Охридско езеро кај Љубаништа пронајдено безживотно женско тело

Коментарите се исклучени на Во Охридско езеро кај Љубаништа пронајдено безживотно женско тело

Битолчанецот што ја уби жена си со сукало, утрово се обеси во затворот во Битола

Коментарите се исклучени на Битолчанецот што ја уби жена си со сукало, утрово се обеси во затворот во Битола

Предмалку автомобил удри во оградата од Македонското Собрание

Коментарите се исклучени на Предмалку автомобил удри во оградата од Македонското Собрание

СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ СТРУМИЦА – ШТИП, ВО СУДИРОТ УЧЕСТВУВАЛ И „ЦИТРОЕН БЕРЛИНГО“ СО БИТОЛСКИ РЕГИСТАРСКИ ОЗНАКИ

Коментарите се исклучени на СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ СТРУМИЦА – ШТИП, ВО СУДИРОТ УЧЕСТВУВАЛ И „ЦИТРОЕН БЕРЛИНГО“ СО БИТОЛСКИ РЕГИСТАРСКИ ОЗНАКИ

На Меџитлија со 38кг марихуана притворени тројца Албанци

Коментарите се исклучени на На Меџитлија со 38кг марихуана притворени тројца Албанци

Скопјанец чекал на семафор – излегле од возило и го претепале

Коментарите се исклучени на Скопјанец чекал на семафор – излегле од возило и го претепале

Create AccountLog In Your Account