Синоќа во Битола опожарено паркирано патничко возило „Рено клио“

Синоќа во Битола опожарено паркирано патничко возило „Рено клио“

Share Button

На 05.01.2018 година околу 18.00 часот на ул. „Беласица“ во Битола, од засега непознати причини, настанал пожар во паркирано патничко возило „Рено клио“ со битолски регистарки ознаки, сопственост на Ѓ.К. (70). Во пожарот делумно се изгорени возачкото седиште, внатрешниот ентериер и дел од воланот на возилото. Б.К. (52) од Битола, сосед на оштетениот, кога забележал дека возилото гори со противпожарен апарат, кој го земал од своето возило, го скршил прозорот на возачката врата и го изгаснал огнот пред доаѓањето на возилото на Бригадата за противпожарна заштита. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола. Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.

уредник

Related Posts

ТВ „Шења“: Во престрелката во Мала Речица убиен е кумановецот Наип Реџепи

Коментарите се исклучени на ТВ „Шења“: Во престрелката во Мала Речица убиен е кумановецот Наип Реџепи

СВР Битола поднесе кривична пријава против едно лице, осомничено за троговија со дрога

Коментарите се исклучени на СВР Битола поднесе кривична пријава против едно лице, осомничено за троговија со дрога

Опожареното „БМВ“ било во сопственост на син на познат скопски бизнисмен

Коментарите се исклучени на Опожареното „БМВ“ било во сопственост на син на познат скопски бизнисмен

Пијан му влегол дома и со секира му се заканувал пред жената и децата – драма во Битола

Коментарите се исклучени на Пијан му влегол дома и со секира му се заканувал пред жената и децата – драма во Битола

Create AccountLog In Your Account