Во куќа на улицата Зборска во Битола извршена тешка кражба

Во куќа на улицата Зборска во Битола извршена тешка кражба

Во куќа на улицата Зборска во Битола извршена тешка кражба

Share Button

На 07.01.2018 година во периодот од 20.05 до 21.10 часот во куќа на ул. ,,Зборска“ во Битола,  сопственост на Ј.Р. (52), непознат сторител извршил тешка кражба. Сторителот со употреба на подесен алат влегол во куќата и одзел една пушка ИЖ 27 ,,Бајкал “, една пушка ,,Бровинг, Максус“ и една метална каса во која имало околу 2.000 евра во разни апоени, околу 4.000 канадски долари, околу 700-1000 американски долари, околу 130 000 денари во разни апоени и поголема количина златен накит, по што побегнал во непознат правец. На тој начин сторителот се стекнал со противправна имотна корист од околу 700.000 денари. Увид на местото на настанот  извршила екипа на СВР Битола. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

уредник

Related Posts

Пред да се запише на факултет положил пет испити

Коментарите се исклучени на Пред да се запише на факултет положил пет испити

Полициска акција во угостителски објекти во Гостиварско, има и приведени

Коментарите се исклучени на Полициска акција во угостителски објекти во Гостиварско, има и приведени

Во Неготино пронајдени и одземени се 1,5 килограми наркотична дрога марихуана,20 таблети екстази, 36 шишиња метадон, како и околу 10 грама кокаин , околу 110 грама хероин

Коментарите се исклучени на Во Неготино пронајдени и одземени се 1,5 килограми наркотична дрога марихуана,20 таблети екстази, 36 шишиња метадон, како и околу 10 грама кокаин , околу 110 грама хероин

Наместо пецива во комбето ставил мигранти, се обидел да бега како на филм но македонската полиција го фати

Коментарите се исклучени на Наместо пецива во комбето ставил мигранти, се обидел да бега како на филм но македонската полиција го фати

Полицаец заврши во притвор, дома му нашле марихуана

Коментарите се исклучени на Полицаец заврши во притвор, дома му нашле марихуана

Синоќа во Преспа запален автомобилот на Хари Локвенец

Коментарите се исклучени на Синоќа во Преспа запален автомобилот на Хари Локвенец

Create AccountLog In Your Account