Пред кафе бар во Битола: Пијан нападнал доктор кој се обидувал да помогне

Пред кафе бар во Битола: Пијан нападнал доктор кој се обидувал да помогне

Пред кафе бар во Битола: Пијан нападнал доктор кој се обидувал да помогне

Share Button

Синоќа околу во 21 часот и 05 минути во Битола на улица „Васко Каранѓелевски“, пред кафе-бар во Битола се одвивала вистинска драма.

Имено  34-годишниот В.С од Битола, од страна на екипа од итна медицинска помош било излезено надвор од локалот, со цел укажување лекарска помош, откако паднал.

– Бидејќи бил под дејство на алкохол, од страна на доктор му било укажано дека треба да го пренесат во ургентниот центар, по што В.С. станал и го нападнал докторот, удирајќи го со тупаница во десната слепоочница, нанесувајќи му телесна повреда – стои во соопштението.

Секторот за внатрешни работи Битола презема мерки за расчистување на настанот.

уредник

Related Posts

Во Чаир повредена една жена, машко лице пукало во неа

Коментарите се исклучени на Во Чаир повредена една жена, машко лице пукало во неа

Откриени сторителите на кражби во цркви во Тетово

Коментарите се исклучени на Откриени сторителите на кражби во цркви во Тетово

Полицијата вчера ја пронашла исчезната штитеничка на домот „Ранка Милановиќ“

Коментарите се исклучени на Полицијата вчера ја пронашла исчезната штитеничка на домот „Ранка Милановиќ“

Прилеп: Интернет пријателство завршило со тупаници на првата средба оти девојката не сакала секс !

Коментарите се исклучени на Прилеп: Интернет пријателство завршило со тупаници на првата средба оти девојката не сакала секс !

Инспектор со фалсификат напредувал во МВР, а станал и доцент

Коментарите се исклучени на Инспектор со фалсификат напредувал во МВР, а станал и доцент

Create AccountLog In Your Account