Битолчанка пронајдена мртва со изгореници по телото

Битолчанка пронајдена мртва со изгореници по телото

Коментарите се исклучени на Битолчанка пронајдена мртва со изгореници по телото
Share Button

Доцна синоќа, после полноќ, околу 00,10 часот било пријавено дека во Битола на улица „Сремска Митровица“ во нејзиниот дом била пронајдена почината 66- годишната В.А.

Од МВР велат дека од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатрана смрт со видливи изгореници кај лицето, како и во пределот на двете нозе и стомакот.

Увид на местото на настанот бил извршен од страна на увидна екипа од СВР-Битола.

-Било констатирано дека нејзиниот син 25 годишниот П.В околу 13,00 часот, вчера излегол на работа и се вратил околу 00,10 часот, кога и ја затекнал својата мајка без знаци на живот на подот во дневната соба, во непосредна близина на кварцната печка.Потоа ја кренал и ја ставил на креветот, по што повикал Итна медицинска помош- се вели во соопштението

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата е предадено за обдукција.

уредник

Related Posts

Битола:Хигиеничар истепал 14 годишник во училиште

Коментарите се исклучени на Битола:Хигиеничар истепал 14 годишник во училиште

Два воза удриле во поставени предмети на пругата кај Смоквица

Коментарите се исклучени на Два воза удриле во поставени предмети на пругата кај Смоквица

Драма во Битола: Девојка ги тепала братот и таткото – и полицајците нападнати завршиле во болница

Коментарите се исклучени на Драма во Битола: Девојка ги тепала братот и таткото – и полицајците нападнати завршиле во болница

Пукање во Арачиново, двајца полицајци повредени, полицијата во потера по двајца опасни криминалци

Коментарите се исклучени на Пукање во Арачиново, двајца полицајци повредени, полицијата во потера по двајца опасни криминалци

По полноќ во Битола опожарен автомобил “Сузуки Јимини”а претходно “Пасат“

Коментарите се исклучени на По полноќ во Битола опожарен автомобил “Сузуки Јимини”а претходно “Пасат“

Create AccountLog In Your Account