Директор на една од највисоките државни културни институции вечерва пијан прегазил девојче во скопска Кисела Вода

Директор на една од највисоките државни културни институции вечерва пијан прегазил девојче во скопска Кисела Вода

Директор на една од највисоките државни културни институции вечерва пијан прегазил девојче во скопска Кисела Вода

Коментарите се исклучени на Директор на една од највисоките државни културни институции вечерва пијан прегазил девојче во скопска Кисела Вода
Share Button

Директор на една од врвните државни културни установи во Македонија вечерва околу 21:20 часот прегазил девојче во скопската населба Кисела Вода.

Според неофицијалните информаци несреќата се случила во близина на Шампионче, а директорот според се уште непотврдените информации бил под дејство на алкохол а дрегерот на полициските службеници покажал исклучително висока концентрација.

Девојчето веднаш било префрлено во болница но се уште немаме информација каква е нејзината состојба.

Директорот пак е задржан во полициска станица.

Од МВР се уште не може да се добие потврда на оваа информација

 

уредник

Related Posts

На патот Гостивар – Кичево тешка сообраќајна несреќа

Коментарите се исклучени на На патот Гостивар – Кичево тешка сообраќајна несреќа

Струмичанец заработи кривична, имал сексуален однос со 13-годишно девојче

Коментарите се исклучени на Струмичанец заработи кривична, имал сексуален однос со 13-годишно девојче

Опожарено возило во Кавадарци, причинета поголема материјална штета

Коментарите се исклучени на Опожарено возило во Кавадарци, причинета поголема материјална штета

Кривична пријава за полициски службеник– дилер на дрога

Коментарите се исклучени на Кривична пријава за полициски службеник– дилер на дрога

Планинар починал откако на патот помеѓу с.Лавци и планинарскиот дом Неолица се лизнал и удрил со главата во камен

Коментарите се исклучени на Планинар починал откако на патот помеѓу с.Лавци и планинарскиот дом Неолица се лизнал и удрил со главата во камен

Два воза удриле во поставени предмети на пругата кај Смоквица

Коментарите се исклучени на Два воза удриле во поставени предмети на пругата кај Смоквица

Create AccountLog In Your Account