Тепачка во затворот Идризово

Тепачка во затворот Идризово

Тепачка во затворот Идризово

Коментарите се исклучени на Тепачка во затворот Идризово
Share Button

Затвореник бил повреден во тепачка во Идризово, информираа од МВР.

Според полицијата, вчера околу 16.00 часот во Казнено – поправната установа Идризово затвореникот Р.Ѓ. (45) од с.Јурумлери, скопско, бил удрен во пределот на носот од страна на затвореникот А.К. На Р.Ѓ. му била укажана медицинска помош во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје и му биле  констатирани тешки телесни повреди.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

уредник

Related Posts

Create AccountLog In Your Account