Сообраќајка на магистралниот пат Штип-Кочани, едно лице го загуби животот

На 30.01.2018 околу 22.00 ч. на магистралниот пат Штип-Кочани, во атарот на с.Тркање, патничко моторно возило „Форд фокус“со кочански регистерски таблички управувано од Д. А. (роден 1984) од с.Бели,Кочани излегло надвор од коловозот. Од здобиените повреди Д.А. починал на местото на настанот.- соопштуваат од МВР