Работниците од „Веибо“ ја ослободија директорката

Работниците од „Веибо“ ја ослободија директорката

Коментарите се исклучени на Работниците од „Веибо“ ја ослободија директорката
Share Button

Директорката на „Веибо груп“ Кристина Јакимова заедно со менаџментот во кој има и турски државјани синоќа ја посетила фабриката за да ги земе документите за нејзино затворање. Но, откако влегле во фабриката која не работи од први месецов, дворот на објектот бил опколен од група на работници кои неколку часови не им дозволуваа да излезат од фабриката.

По повеќе од 7 часа и долги преговори, работниците го ослободиле менаџментот кој рано утринава пристигнал во Скопје.

Поради затворањето на фабриката на улица ќе останат 210 вработени.

уредник

Related Posts

Студентски собир во Битола против промената на името и воведување на „предлог-законот за употреба на јазиците

Коментарите се исклучени на Студентски собир во Битола против промената на името и воведување на „предлог-законот за употреба на јазиците

Ќосето повторно ги наостри копјата на опозициската и владејачката партија

Коментарите се исклучени на Ќосето повторно ги наостри копјата на опозициската и владејачката партија

Пред Собранието на Република Македонија се уште трае протестот, и во Прилеп собир на граѓани

Коментарите се исклучени на Пред Собранието на Република Македонија се уште трае протестот, и во Прилеп собир на граѓани

Мицкоски: Заев му продава државно земјиште на неговиот брат

Коментарите се исклучени на Мицкоски: Заев му продава државно земјиште на неговиот брат

Create Account



Log In Your Account