Маж од Демир Хисар четири месеци уценувал битолчанка со компромитирачки фотографии

Маж од Демир Хисар четири месеци уценувал битолчанка со компромитирачки фотографии

Маж од Демир Хисар четири месеци уценувал битолчанка со компромитирачки фотографии

Коментарите се исклучени на Маж од Демир Хисар четири месеци уценувал битолчанка со компромитирачки фотографии
Share Button

Дваесетидеветгодишен маж од Демир Хисар четири месеци уценувал своја познаничка од Битола дека ќе ги објави нејзините  фотографии доколку таа не му даде 5.000 денари. Случајот е пријавен во полиција, по што тој бил уапсен и против него била поднесена крвична пријава под сомение дека  го сторил кривичното дело уцена.

Како што информираа од полиција се работи за Т.Т.(29) од Демир Хисар.

Тој во периодот од 01.октомври лани  до 07.јануари годинава  преку социјалните мрежи Вибер, Фацебоок и телефонски пораки, на 36 годишнна битолчанка  и побарал 5.000 денари, за да ги избрише снимените компромитирачки материјали кои таа му ги испратила.

Откако девојката му го исплатила бараниот износ, Т.Т. и понатаму ги задржал снимените материјали кај себе, и со истите и понатаму ја уценувал.

Неможејќи да ја трпи секојдневната тортура девојката отишла во полиција и ја пријавила уцената.

уредник

Related Posts

Тешка сообраќајка во Битола: Велосипедист тешко повреден откако бил удрен од автомобил

Коментарите се исклучени на Тешка сообраќајка во Битола: Велосипедист тешко повреден откако бил удрен од автомобил

Опожареното „БМВ“ било во сопственост на син на познат скопски бизнисмен

Коментарите се исклучени на Опожареното „БМВ“ било во сопственост на син на познат скопски бизнисмен

Прилеп: Интернет пријателство завршило со тупаници на првата средба оти девојката не сакала секс !

Коментарите се исклучени на Прилеп: Интернет пријателство завршило со тупаници на првата средба оти девојката не сакала секс !

Тешка кражба во тобако продавница во Битола

Коментарите се исклучени на Тешка кражба во тобако продавница во Битола

Исчезнаа две малолетни сестри во Скопје

Коментарите се исклучени на Исчезнаа две малолетни сестри во Скопје

МВР со детали за сообраќајката која се случи на патот Битола-Прилеп

Коментарите се исклучени на МВР со детали за сообраќајката која се случи на патот Битола-Прилеп

Create AccountLog In Your Account