Тешка кражба во тобако продавница во Битола

Тешка кражба во тобако продавница во Битола

Коментарите се исклучени на Тешка кражба во тобако продавница во Битола
Share Button

Во текот на 07/08.02.2018 година во Битола на улица „Св.Климент Охридски“ во т.н. тобако продавница непознат сторител извршил тешка кражба на тој начин што насилно делувал на влезната врата и по извршено пребарување одзел лап-топ компјутер „Асус“ и 781 штеки разни видови цигари по што го напуштил местото на настанот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

уредник

Related Posts

Кумановец кој беше пријавен за исчезнат е пронајден

Коментарите се исклучени на Кумановец кој беше пријавен за исчезнат е пронајден

Прегазил пешак и избегал, од Алфа тимовите е пронајден и приведен, пешакот починал

Коментарите се исклучени на Прегазил пешак и избегал, од Алфа тимовите е пронајден и приведен, пешакот починал

Кривична пријава за основките што претепаа соученичка во Неготино

Коментарите се исклучени на Кривична пријава за основките што претепаа соученичка во Неготино

Планинар починал откако на патот помеѓу с.Лавци и планинарскиот дом Неолица се лизнал и удрил со главата во камен

Коментарите се исклучени на Планинар починал откако на патот помеѓу с.Лавци и планинарскиот дом Неолица се лизнал и удрил со главата во камен

Create AccountLog In Your Account