Извлечени странски државјани изгубени кај Попова Шапка

Извлечени странски државјани изгубени кај Попова Шапка

Извлечени странски државјани изгубени кај Попова Шапка

Коментарите се исклучени на Извлечени странски државјани изгубени кај Попова Шапка
Share Button

Денес попладне по дојава на граѓанин во Центарот за управување со кризи пријави дека двајца странски државјани се изгубиле на Шар Планина кај Попова Шапка.
По добиеното известување беа известени полициските станици во Тетово и Попова Шапка и беше испратена полициска екипа со теренско возило, која во 17,50 часот ги пронајде и згрижи лицата.
По завршувањето на акцијата за извлекување на странските државјани беа известени надлежните субјекти.- известуваат од ЦУК

уредник

Related Posts

Видео: Поплавено шеталиштето и кафулиња во Охрид

Коментарите се исклучени на Видео: Поплавено шеталиштето и кафулиња во Охрид

Пак вандализам во Битола (фото)

Коментарите се исклучени на Пак вандализам во Битола (фото)

Create AccountLog In Your Account