Тешко повредена пратеничка на СДСМ

Тешко повредена пратеничка на СДСМ

Тешко повредена пратеничка на СДСМ

Коментарите се исклучени на Тешко повредена пратеничка на СДСМ
Share Button

Вечерва во тешка сообраќајка на патот Демир Капија-Удово, во сообраќајка тешко е повредена пратеничка на СДСМ од Валандово.

Според информациите на Пресс24, таа е итно пренесена во Ургентниот Центар во Скопје, со повреди на главата и телото.

Заедно со пратеничката е повреден и 30-годишен сопатник. Според неофицијални информации се работи за уште еден функционер на СДСМ.

До несреќата дошло кога автомобилот Опел Корса со кој управувал еден од повредените, налетал на одрон и се превртел.

Увидот на полицијата и Јавното обвинителство сеуште е во тек.

Фото: Илустрација

уредник

Related Posts

Тешка сообраќајка на патниот правец А3 Битола-Прилеп, едно лице починало на лице место

Коментарите се исклучени на Тешка сообраќајка на патниот правец А3 Битола-Прилеп, едно лице починало на лице место

Кривична пријава за злоупотреба на службената положба

Коментарите се исклучени на Кривична пријава за злоупотреба на службената положба

Во аптека во Битола непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво

Коментарите се исклучени на Во аптека во Битола непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво

Create AccountLog In Your Account