Пат Маврово – Дебар низ фотографии

Пат Маврово – Дебар низ фотографии

Пат Маврово – Дебар низ фотографии

Коментарите се исклучени на Пат Маврово – Дебар низ фотографии
Share Button

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар е целосно во прекин, поради лавина на патот, информираше АМСМ.

Забрана за патнички возила е воведена на планинскиот премин Ѓавато.

Забраната за тешки товарни возила и автобуси уште е на сила на патниот правец Тетово – Попова Шапка. Забрана за тешки товарни возила има и на патните правци Струга – граничен премин Ќафасан, крак Маврово – Дебар, крак Стража – с. Колари и обратно, како и на планинските премини Пресека, Буково и Ѓавато.

Фотографија на Sadik Dautovski.

Фотографија на Sadik Dautovski.

Фотографија на Sadik Dautovski.

Фотографија на Sadik Dautovski.

фото Ѕид на сообраќајниот срам

уредник

Related Posts

СДСМ предизборно вети но не исполни

Коментарите се исклучени на СДСМ предизборно вети но не исполни

Create AccountLog In Your Account