Битолчанец (23) живеел вонбрачно со дете (15), доби кривична пријава

Битолчанец (23) живеел вонбрачно со дете (15), доби кривична пријава

Битолчанец (23) живеел вонбрачно со дете (15), доби кривична пријава

Коментарите се исклучени на Битолчанец (23) живеел вонбрачно со дете (15), доби кривична пријава
Share Button

Надворешната канцеларија Прилеп при Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ќ.С. (23) од село Дебреште-гостиварско и Н.А. (47) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “вонбрачен живот со дете“.

Во временскиот период од почетокот на септември 2017 година до 23.01.2018 година, првопријавениот, со согласност на второпријавениот, живеел вонбрачно со 15-годишна малолетничка од Битола.

уредник

Related Posts

Истрели од огнено оружје во Чаир, полицијата е веќе таму на увид

Коментарите се исклучени на Истрели од огнено оружје во Чаир, полицијата е веќе таму на увид

Истепани лекари од роднини на пациенти, на докторка и нанеле тешки телесни повреди

Коментарите се исклучени на Истепани лекари од роднини на пациенти, на докторка и нанеле тешки телесни повреди

Дедо извршил полов напад врз 6-годишната внука, случајот го пријавил таткото на девојчето

Коментарите се исклучени на Дедо извршил полов напад врз 6-годишната внука, случајот го пријавил таткото на девојчето

Над 130 килограми марихуана пренел од Албанија во Македонија, заврши во притвор

Коментарите се исклучени на Над 130 килограми марихуана пренел од Албанија во Македонија, заврши во притвор

Create AccountLog In Your Account