Ден: д.м.г

Чајот од магдонос има лековита моќ

Share Button

Чајот од магдонос низ историјата се користел и по препорака на билкарите за олеснување и

А да одлучевте дали “истура” или врни а не “истура” дожд во Битола ?!:)

Share Button

Меѓаши бара кривична одговорност за лицата кои допуштиле да се случи вакво тешко кршење на правата на детето , за случајот со силуваното девојче

Share Button

First Children’s Embassy in the World Megjashi Republic of Macedonia пред 13 минути · 

Таравари до Заев: Ахмети го спрема твојот политички погреб, не те сакаат ниту Македонците, ниту Албанците

Share Button

Ексминистерот за здравство, Арбен Таравари, со отворено писмо му се обрати на премиерот Зоран Заев, нагласувајќи му

„Нова Македонија“ попладнево објави нови детали и фотографии за трагедијата на Кајмакчалан

Share Button

На патниот правец Катланово – Велес пред с. Сопот, сообраќајот е во прекин поради поголем одрон

Share Button

Затворска казна за објавена фотографија на Фејсбук?

Share Button

Ако обвинителството и судот продолжат да прогонуваат за објавени фотографии на полицајци на јавно место,

Силувачот поради кој девојчето од „25 Мај“ заврши онесвестена во болница, го признал делото

Share Button

Талевска доби условна казна и обврска да го плати затаениот данок

Share Button

Александар бил жив кога го пронашле, сакале да го извлечат со јаже, но се откачил и повторно паднал

Share Button

Ова покажува дека спасувачите се откажале од понатамошна потрага и дури следниот ден во 13

Две и полгодишно дете почина на Детската клиника

Share Button

Дете на возраст од две и пол години синоќа починало на Детската клиника во Скопје,

Утре се празнува Свети Партениј, епископ Лампсакиски

Share Button

Откриени сторителите на кражби во цркви во Тетово

Share Button

Оставка поднесе директорот на „25 мај“ од морални причини по случајот за силуваното девојче

Share Button

Ивона Талевска призна дека затајувала данок, СЈО бара да ги врати парите

Share Button