На патниот правец Катланово – Велес пред с. Сопот, сообраќајот е во прекин поради поголем одрон

На патниот правец Катланово – Велес пред с. Сопот, сообраќајот е во прекин поради поголем одрон

Коментарите се исклучени на На патниот правец Катланово – Велес пред с. Сопот, сообраќајот е во прекин поради поголем одрон
Share Button

На патниот правец Катланово – Велес пред с. Сопот, сообраќајот е во прекин поради поголем одрон. На самото место се екипите на ЈП Македонијапат кои работат на расчистување на одронот и нормализирање на сообраќајот.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Врнежи од снег со среден интензитет се бележат на планинскиот премин Стража и на Попова Шапка, а со послаб интензитет во Маврово и на планинските премини Ѓавато и Пресека. Во Крушево врнежите се од дожд и снег. Овие врнежи во моментов не преставуваат пречка за одвивање на сообраќајот.

Намалена видливост поради појава на магла од 30 – 40 метри има на патниот правец Тетово – Шипковица, до 100 метри во Крушево и на планинскиот превој Ѓавато и до 70 метри на планинскиот превој Плетвар- известуваат од АМСМ

уредник

Related Posts

Груевски: Случаите на СЈО се за дефокусирање на јавноста

Коментарите се исклучени на Груевски: Случаите на СЈО се за дефокусирање на јавноста

Телма да ја повлече одлуката за цензурирање на емисијата „КОД“побара ЗНМ

Коментарите се исклучени на Телма да ја повлече одлуката за цензурирање на емисијата „КОД“побара ЗНМ

МВР:Лага е дека на граничниот премин Богородица е поставено знамето на Република Албанија

Коментарите се исклучени на МВР:Лага е дека на граничниот премин Богородица е поставено знамето на Република Албанија

Create AccountLog In Your Account