Полицијата кај Мала Речица запрела возило, во торба на задното седиште пронашле автоматска пушка и рамка со шест куршуми

Полицијата кај Мала Речица запрела возило, во торба на задното седиште пронашле  автоматска пушка и рамка со шест куршуми

Полицијата кај Мала Речица запрела возило, во торба на задното седиште пронашле автоматска пушка и рамка со шест куршуми

Коментарите се исклучени на Полицијата кај Мала Речица запрела возило, во торба на задното седиште пронашле автоматска пушка и рамка со шест куршуми
Share Button

Денеска (20.02.2018) околу 11.45 часот, по претходно добиени сознанија, на ул. „172“ во с.Мала Речица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово запреле патничко возило „Фолксфаген лупо“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Р.М. (33) од с.Горно Седларце, тетовско.
При преглед на возилото, во торба на задното седиште, била пронајдена автоматска пушка и рамка со шест куршуми. Р.М. e приведен и задржан во Полициската станица Тетово, а обезбедено e и возилото што го управувал.
Подоцна, во станот во кој живеел под кирија во Тетово, биле пронајдени 26 куршуми со калибар од 7,62 милиметри.
По целосно документирање на случајот, во кооrдинација со јавен обвинител, против Р.М. ќе биде поднесен соодветен поднесок.- информираат од МВР

уредник

Related Posts

Демонстрант приведен при вчерашниот протест пред Собранието

Коментарите се исклучени на Демонстрант приведен при вчерашниот протест пред Собранието

Тепачка во Идризово: На затвореник му го скршиле носот и го пресекле со нож

Коментарите се исклучени на Тепачка во Идризово: На затвореник му го скршиле носот и го пресекле со нож

СВР Охрид поднесе кривични пријави против лице од гостиварско и против битолчанец за тешки кражби

Коментарите се исклучени на СВР Охрид поднесе кривични пријави против лице од гостиварско и против битолчанец за тешки кражби

ТВ „Шења“: Во престрелката во Мала Речица убиен е кумановецот Наип Реџепи

Коментарите се исклучени на ТВ „Шења“: Во престрелката во Мала Речица убиен е кумановецот Наип Реџепи

Возач од Битола пронајден починат на терминалот Табановце

Коментарите се исклучени на Возач од Битола пронајден починат на терминалот Табановце

Create AccountLog In Your Account