Сообраќајка на обиколницата околу Скопје, едно лице починало на лице место

Сообраќајка на обиколницата околу Скопје,  едно лице починало на лице место

Сообраќајка на обиколницата околу Скопје, едно лице починало на лице место

Коментарите се исклучени на Сообраќајка на обиколницата околу Скопје, едно лице починало на лице место
Share Button

Во 17,20 часот на обиколницата околу Скопје, пред клучката Радишани, се случила сообраќајна незгода меѓу патничко моторно возило „Рено Меган“ со скопски регистерски таблици, управувано од В. Ѓ. (54) од Скопје и патничко моторно возило „Југо“ со скопски регистерски таблици. Возачот на возилото „Југо“ починал на лице место, смртта е констатирана од екипа на Итна медицинска помош. В.Ѓ. е пренесен во Клинички центар Мајка Тереза.- информираат од  МВР

уредник

Related Posts

Ограбена црква на Света Петка во Кичевско

Коментарите се исклучени на Ограбена црква на Света Петка во Кичевско

Драма пред ноќен клуб во Битола- еве ги деталите

Коментарите се исклучени на Драма пред ноќен клуб во Битола- еве ги деталите

Масовна тепачка пред виничко Јакимово. Двајца се во болница

Коментарите се исклучени на Масовна тепачка пред виничко Јакимово. Двајца се во болница

Синоќа во Прилеп на улица пронајден мртов 27 годишен маж

Коментарите се исклучени на Синоќа во Прилеп на улица пронајден мртов 27 годишен маж

Тело во распаѓање е најдено обесено во боровата шума над средното училиште во Ресен

Коментарите се исклучени на Тело во распаѓање е најдено обесено во боровата шума над средното училиште во Ресен

Create AccountLog In Your Account