Нема веќе субвенции за македонска музика

Нема веќе субвенции за македонска музика

Коментарите се исклучени на Нема веќе субвенции за македонска музика
Share Button

Собранието го укина Законот за поддршка на домашната музичка продукција на предлог на Владата со второ гласање, откако пратениците гласаа два пати бидејќи првото гласање беше неважечко зошто немаше кворум.

На првото гласање поради присуство на помалку од 60 пратеници, спикерот Талат Џафери го прогласи за неважечко гласањето, а потоа следеше второ во кое гласаа сите пратеници и се усвои законот, пишува Фокус.

уредник

Related Posts

Чајот од магдонос има лековита моќ

Коментарите се исклучени на Чајот од магдонос има лековита моќ

Поцрвене водата во езерото Козјак – Фото

Коментарите се исклучени на Поцрвене водата во езерото Козјак – Фото

Create AccountLog In Your Account