Министерот Филипче ги укинува приоритетните упати

Министерот Филипче ги укинува приоритетните упати

Коментарите се исклучени на Министерот Филипче ги укинува приоритетните упати
Share Button

Приоритетните упати заминуваат во историјата, објави Канал 5.

Министерот за здравство Венко Филипче најави промени во системот „Мој термин“. За него со промените во системот може да се контролираат резервите на лекови и инсулинот.

Минатиот петок системот „Мој термин“ беше во прекин. Матичните доктори и пациенти реагираа на застојот, а најголем проблем е добивањето термин на докторите.

уредник

Related Posts

Бремени уште две малолетни девојчиња од „25 Мај“

Коментарите се исклучени на Бремени уште две малолетни девојчиња од „25 Мај“

Силуваните сестри од домот „25 Мај“ исчезнале 89 пати: Преживеале полов напад и се осомничени за неколку кривични дела

Коментарите се исклучени на Силуваните сестри од домот „25 Мај“ исчезнале 89 пати: Преживеале полов напад и се осомничени за неколку кривични дела

Бев разочаран изминативе години многу, сега сум бетер

Коментарите се исклучени на Бев разочаран изминативе години многу, сега сум бетер

Заев тврдеше дека е противуставно униформите на полицијата да бидат двојазични

Коментарите се исклучени на Заев тврдеше дека е противуставно униформите на полицијата да бидат двојазични

Create AccountLog In Your Account