Заев: Законот за јазици ќе се донесе до крајот на неделава – одбиена понудата од Мицкоски

Заев: Законот за јазици ќе се донесе до крајот на неделава – одбиена понудата од Мицкоски

Коментарите се исклучени на Заев: Законот за јазици ќе се донесе до крајот на неделава – одбиена понудата од Мицкоски
Share Button

Законот за јазиците ќе биде донесен до крајот на оваа недела, најави денеска премиерот Заев

Тајмингот на Заев комплетно се совпаѓа со рокот од една недела кој го даде Талат Џафери и ја потврдува најавата на ДУИ дека амандманите на ВМРО-ДПМНЕ наместо на седница, ќе завршат во корпа за отпадоци.

Ваквиот став на Заев доаѓа на само еден ден по понудата за поддршка испратена од опозицискиот лидер
Заев денеска ја одби оваа понуда коментирајќи дека е копија на понудите кои претходно ги даваше Никола Груевски.

Од ДУИ пак, ставот на Мицкоски го коментираат како обид за креирање на меѓуетнички тензии додавајќи дека заедника Влада на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ е многу ризичен потег за соживотот во Македонија

уредник

Related Posts

ЈО ќе постапува по заканите за претседателот на ЗНМ

Коментарите се исклучени на ЈО ќе постапува по заканите за претседателот на ЗНМ

МВР со засилени патроли по заканите кон пратеници на СДСМ

Коментарите се исклучени на МВР со засилени патроли по заканите кон пратеници на СДСМ

Заев моли за трпение: потребно е време за да се променат работите, јас ви давам збор дека ќе успееме

Коментарите се исклучени на Заев моли за трпение: потребно е време за да се променат работите, јас ви давам збор дека ќе успееме

Дејди Македонијо де! Таван падна врз пациенти во прилепската болница

Коментарите се исклучени на Дејди Македонијо де! Таван падна врз пациенти во прилепската болница

Командантот Хоџа стана советник за безбедност на премиерот?

Коментарите се исклучени на Командантот Хоџа стана советник за безбедност на премиерот?

Create AccountLog In Your Account