НАЈНОВО :

Сообраќајка се случила попладнево на патот Битола- Прилеп,смачкан автомобил и превртен камион

Сообраќајка се случила попладнево на патот Битола- Прилеп,смачкан автомобил и превртен камион

Коментарите се исклучени на Сообраќајка се случила попладнево на патот Битола- Прилеп,смачкан автомобил и превртен камион
Share Button

Тешка сообраќајка се случила попладнево на патот Битола- Прилеп,кај местото викано Тополчани, автомобил и шлепер завршија во ендек.

Имено според очевидци за „Прес24“  тврдат, дека се работи за сообраќајка помеѓу  автомобил и тешко товарно возило , кои излетале од патот од засега непознати причини.

Засега нема информации за евентуално повредени лица, но полицијата е на терен и врши увид.

извор и фотоhttp://press24.mk

уредник

Related Posts

Велешанец заминал на терапија во Скопје, но повеќе не се вратил

Коментарите се исклучени на Велешанец заминал на терапија во Скопје, но повеќе не се вратил

Create AccountLog In Your Account