Најнови фотографии Света Петка Битола

Најнови фотографии Света Петка Битола

Најнови фотографии Света Петка Битола

Коментарите се исклучени на Најнови фотографии Света Петка Битола
Share Button

Најнови фотографии од прекрасната црква и параклис во Битола посветени на Света Петка. Токму до оваа црква ве води патека наспроти која има маси и клупи за посетителите да се одморат и да уживаат во духовноста.Запаленото кандилце на Света Петка блескаше и вечерва

Овојпат уживајте низ фотографиите од ова светилиште

фото – Н.Н

Новост 2018

     

уредник

Related Posts

Утре е Пренос на моштите на Светиот свештеномаченик Игнатиј

Коментарите се исклучени на Утре е Пренос на моштите на Светиот свештеномаченик Игнатиј

Create AccountLog In Your Account