„Во Македонија на македонски“, извикуваат демонстранти пред Собранието

„Во Македонија на македонски“, извикуваат демонстранти пред Собранието

„Во Македонија на македонски“, извикуваат демонстранти пред Собранието

Коментарите се исклучени на „Во Македонија на македонски“, извикуваат демонстранти пред Собранието
Share Button

Пред Собранието на протест се собираат граѓани во пресрет на закажаната седница на која се очекува да биде ставен на гласање Законот за употреба на јазиците.

Видеото е на Радио Слободна Европа.

Во живо: Протест против донесувањето на Законот за јазици пред Собранието

Публикувахте от Radio Slobodna Evropa na Makedonski в 14 март 2018 г.

уредник

Related Posts

Премрзнати, прегладнети, без струја и без вода на -15

Коментарите се исклучени на Премрзнати, прегладнети, без струја и без вода на -15

СКАНДАЛ-ОПШТИНА ОХРИД НЕ ГО ПОЧИТУВА НИТУ ПО РАЗНО ЗАКОН ЗА СЛОБОДЕН ПРИСТАП ДО ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР?!

Коментарите се исклучени на СКАНДАЛ-ОПШТИНА ОХРИД НЕ ГО ПОЧИТУВА НИТУ ПО РАЗНО ЗАКОН ЗА СЛОБОДЕН ПРИСТАП ДО ИНФОРМАЦИИ ОД ЈАВЕН КАРАКТЕР?!

ЈОЦИ ПОБАРА САМОРАСПУШТАЊЕ НА ВЛАДАТА

Коментарите се исклучени на ЈОЦИ ПОБАРА САМОРАСПУШТАЊЕ НА ВЛАДАТА

Врзете ги кучињата. Мора да бидат врзани за да не касаат – рече Селмани

Коментарите се исклучени на Врзете ги кучињата. Мора да бидат врзани за да не касаат – рече Селмани

ЕКСКЛУЗИВНО:ФИЛИПЧЕ ВЕТИ , НО И ИСПОЛНА -ДОКТОРИТЕ ДОБИЈА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ПЛАТИ ПО ОСНОВ НА ДЕЖУРСТВА

Коментарите се исклучени на ЕКСКЛУЗИВНО:ФИЛИПЧЕ ВЕТИ , НО И ИСПОЛНА -ДОКТОРИТЕ ДОБИЈА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ПЛАТИ ПО ОСНОВ НА ДЕЖУРСТВА

Create AccountLog In Your Account