Протест пред Собрание поради законот за јазиците и силно полициско обезбедување

Протест пред Собрание поради законот за јазиците и силно полициско обезбедување

Протест пред Собрание поради законот за јазиците и силно полициско обезбедување

Коментарите се исклучени на Протест пред Собрание поради законот за јазиците и силно полициско обезбедување
Share Button

Во овој момент протест пред Собранието но и силно полициско обезбедување. Протестот е поради најавата дека денеска во 13 часот на денешната седница на  дневен ред е законот за употреба на јазиците. На протестот учесниците бараат да не се изгласа законот

Законот за употреба на јазиците е во трето читање во Собранието, а од ВМРО-ДПМНЕ поднесоа 35.569 амандмани со образложение дека законот е неуставен и треба да се повлече

уредник

Related Posts

Времето денес сончево со локална облачност

Коментарите се исклучени на Времето денес сончево со локална облачност

Фотогалерија од основањето на новата политичка партија во Македонија, ГДУ

Коментарите се исклучени на Фотогалерија од основањето на новата политичка партија во Македонија, ГДУ

Create AccountLog In Your Account