Демонстрант приведен при вчерашниот протест пред Собранието

Демонстрант приведен  при вчерашниот протест пред Собранието

Демонстрант приведен при вчерашниот протест пред Собранието

Коментарите се исклучени на Демонстрант приведен при вчерашниот протест пред Собранието
Share Button

Еден од демонстрантите, кои протестираа вчера пред Собранието против носење на Законот за употреба на јазиците, бил приведен од полицијата. Како што велат од МВР вчера околу 20.45 часот полициски службеници извршиле преглед кај 27-годишниот Д.Г. од Скопје.

„При прегледот пронајдени се пендрак и камења, по што истиот е приведен во Полициска станица Центар за понатамошна постапка“, велат од полицијата.

уредник

Related Posts

Кривична пријава за основките што претепаа соученичка во Неготино

Коментарите се исклучени на Кривична пријава за основките што претепаа соученичка во Неготино

Видео од запленетата марихуана во Кичево. МВР заплени 91 килограм марихуана

Коментарите се исклучени на Видео од запленетата марихуана во Кичево. МВР заплени 91 килограм марихуана

Create AccountLog In Your Account