Запален автомобил на пратеничка од СДСМ, полицијата цела ноќ дежурала пред домови на пратеници

Автомобилот на пратеничката на СДСМ од Виница, Славица Шуманска – Митева, бил запален синоќа околу 1.20 часот, дознава Плусинфо.

Полицијата, пак, во текот на целата ноќ ги обезбедувала домовите на најголемиот дел на пратениците од владејачкото мнозинство.

izvor http://fokus.mk