Полицијата ги чува домовите на пратениците на СДСМ

Полицијата ги чува домовите на пратениците на СДСМ

Полицијата ги чува домовите на пратениците на СДСМ

Коментарите се исклучени на Полицијата ги чува домовите на пратениците на СДСМ
Share Button

Силни полициски сили од вчера попладне ги обезбедуваат домовите на пратениците на СДСМ кои гласаа за законот за двојазичност, дознава „Република“.

Полицијата е стационирана пред се пред домовите на пратениците од внатрешноста, а полициските кордони се поставени пред домовите на пратениците. Голем дел од нив, воопшто се немаат вратено во нивните градови.

Од МВР не откриваат која е потребата да се распоредат полициски сили на овие локации и дали власта во овој момент се плаши од реакциите на граѓаните.

Инаку, синоќа било запалено возилото на пратеничката на СДСМ од Виница, Славиц Шуманска – Митева

извор http://republika.mk

уредник

Related Posts

Мајката на убиениот Александар: На нашите мртви деца им течеа солзи додека ги погребувавме

Коментарите се исклучени на Мајката на убиениот Александар: На нашите мртви деца им течеа солзи додека ги погребувавме

Јанушев: РЕК Битола склучи милионски договор во четири очи

Коментарите се исклучени на Јанушев: РЕК Битола склучи милионски договор во четири очи

Create AccountLog In Your Account