(Видео) Протест вечерва во Прилеп против двојазичноста

(Видео) Протест вечерва во Прилеп против двојазичноста

(Видео) Протест вечерва во Прилеп против двојазичноста

Коментарите се исклучени на (Видео) Протест вечерва во Прилеп против двојазичноста
Share Button

Вечерва забележително беше присуство на многу поголем број граѓани од вчерашниот ден, а прилепчани порачаа дека продолжуваат со протестите и во наредните денови.

Трет ден по ред прилепчани во голем број излегоа на протест против донесувањето на Законот за употреба на јазиците.

уредник

Related Posts

Државното знаме се вее денеска на јарболот кај Спортската сала во Битола(фото)

Коментарите се исклучени на Државното знаме се вее денеска на јарболот кај Спортската сала во Битола(фото)

Протестот пред Собранието продолжува

Коментарите се исклучени на Протестот пред Собранието продолжува

Ослободени се обвинетите за убиените полицајци во Арачиново во 2000 година

Коментарите се исклучени на Ослободени се обвинетите за убиените полицајци во Арачиново во 2000 година

Create AccountLog In Your Account