Сопиште протестира против нивниот пратеник Далибор, врие од полиција, атмосферата тензична

Сопиште протестира против нивниот пратеник Далибор, врие од полиција, атмосферата тензична

Коментарите се исклучени на Сопиште протестира против нивниот пратеник Далибор, врие од полиција, атмосферата тензична
Share Button

Доказм дознава дека цело Сопиште е на нога врие од полиција, месното население протестира поради двојазичноста и бараат пресметка со пратеникот од СДСМ родум од овој крај Далибор Богдановски има недолични транспаренти кои нема да ги објавиме за да не ја палиме дополнително атмосферата, ама едно е јасно Македонија не сака да биде двојазична, и не сака промена на името, време е тоа СДСМ да го разбере

уредник

Related Posts

Владика Петар: Бев приведен и испрашуван на aеродром, но ми се извинија

Коментарите се исклучени на Владика Петар: Бев приведен и испрашуван на aеродром, но ми се извинија

Протест пред домот на пратеничката Фросина Ташевска-Ременски

Коментарите се исклучени на Протест пред домот на пратеничката Фросина Ташевска-Ременски

Командантот Хоџа стана советник за безбедност на премиерот?

Коментарите се исклучени на Командантот Хоџа стана советник за безбедност на премиерот?

Иванов:Нема да потпишам Указ за прогласување на закон кој е донесен на насилен начин

Коментарите се исклучени на Иванов:Нема да потпишам Указ за прогласување на закон кој е донесен на насилен начин

Протестот започна со молитва

Коментарите се исклучени на Протестот започна со молитва

Create AccountLog In Your Account