Видео: Поплавено шеталиштето и кафулиња во Охрид

Видео: Поплавено шеталиштето и кафулиња во Охрид

Видео: Поплавено шеталиштето и кафулиња во Охрид

Коментарите се исклучени на Видео: Поплавено шеталиштето и кафулиња во Охрид
Share Button

Небо и земја се споија во Охрид. Летните тераси под вода, летаа покриви, не издржа мостот на желбите. Охрид под налет на ветер од 100 километри на час!

Силниот ветер предизвика огромни бранови во Охридското езеро.

Ветер со брзина од 100 километри на час предизвика хаос на охридското крајбрежје. На популарното шетелиште во нашиот туристички бисер Охрид огромните бранови предизвикани од ветерот поплавија неколку кафулиња.

Страотно невреме во Охрид. Силниот ветер со јачина од 100 километри на час и големите бранови носат се пред себе.

Речиси целото шеталиште и кафулињата кои се наоѓаат во непосредна близина се под вода, а дел од аматерските видеа сведочат за, како што велат дел од угостителите, „езерското цунами“ кое буквално им го однела инвентарот.

Угостителите стравуваат дека објектите можат во целост да им бидат срушени. Апелираат до надлежните да се следи состојбата со нивото на езерото.

Од налетот на брановите настрада и Мостот на желбите што ги поврзува Сараиште и Канео, а десетици граѓани пријавиле повеќе материјални штети на нивните возила и домови.

Nekoj za kafe? M?

Публикувахте от Кочо Каневче в 17 март 2018 г.

Извор: kanal5.com.mk

уредник

Related Posts

Хигиеничарот кој нападна ученик во основно училиште во Битола е суспендиран

Коментарите се исклучени на Хигиеничарот кој нападна ученик во основно училиште во Битола е суспендиран

Забрана за тешки товарни возила од 18.40 ч. на планинскиот премин Буково

Коментарите се исклучени на Забрана за тешки товарни возила од 18.40 ч. на планинскиот премин Буково

Утре завршува учебната година

Коментарите се исклучени на Утре завршува учебната година

Create AccountLog In Your Account