Нови закани за Селмани: Ќе ви го запалиме семејството

Нови закани за Селмани: Ќе ви го запалиме семејството

Коментарите се исклучени на Нови закани за Селмани: Ќе ви го запалиме семејството
Share Button

В недела протест на градскиот плоштад во Охрид

Коментарите се исклучени на В недела протест на градскиот плоштад во Охрид
Share Button

Војник во касарната Петровец бил каменуван

Коментарите се исклучени на Војник во касарната Петровец бил каменуван
Share Button

Заев: Ќе ги заштитиме децата и најблиските на пратениците од протестите пред нивните домови. МВР ќе превзема мерки

Коментарите се исклучени на Заев: Ќе ги заштитиме децата и најблиските на пратениците од протестите пред нивните домови. МВР ќе превзема мерки
Share Button

Митрополитот Преспанско-пелагонискиот г. Петар:Отсега наместо со добро утро треба да се поздравуваме со Господ да ни е напомош

Коментарите се исклучени на Митрополитот Преспанско-пелагонискиот г. Петар:Отсега наместо со добро утро треба да се поздравуваме со Господ да ни е напомош
Share Button

Говор на Митрополитот Преспанско-пелагонискиот г. Петар на вчерашниот протест во Битола, за зачувувањето и почитувањето на јазикот, идентитетот и Уставот на Република Македонија. Публикувахте от Kuzman Makedon в 18 март 2018 г.

Собранието го врати сајтот на македонски

Коментарите се исклучени на Собранието го врати сајтот на македонски
Share Button

По објавата во медиумите дека Собранието почна да објавува двојазични најави на својот веб сајт и тоа на македонската верзија, од пред малку, ситуацијата е вратена на старо. Македонската верзија ќе остане само македонска а најавите кои што одеа на албански ќе си бидат видливи во албанската верзија на сајтот која мож да се одбере
Complete Reading

Доцна синоќа запалена викендицата на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Коментарите се исклучени на Доцна синоќа запалена викендицата на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп
Share Button

Сајтот на македонското Собрание стана двојазичен. Информациите се прво на албански а потоа на македонски

Коментарите се исклучени на Сајтот на македонското Собрание стана двојазичен. Информациите се прво на албански а потоа на македонски
Share Button

Create AccountLog In Your Account