Доцна синоќа запалена викендицата на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Доцна синоќа запалена викендицата на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

Коментарите се исклучени на Доцна синоќа запалена викендицата на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп
Share Button

Синоќа околу 23:00 часот непознати сторители ја запалиле викендицата на Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп.

Интервенирала противпожарната единица, а увидот би требало да биде можност да се најдат сторителите на овој чин.

Повеќе информации за мотивот и дали во ова има политичка позадина во текот на денот.

Петар Ристески е Претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп и координатор на советничката група на партијата во Советот на општина Прилеп.- јавува Маркукуле.мк

уредник

Related Posts

Обвинителството ги расветлува причините за смртта на Илиевски

Коментарите се исклучени на Обвинителството ги расветлува причините за смртта на Илиевски

Драма пред ноќен клуб во Битола- еве ги деталите

Коментарите се исклучени на Драма пред ноќен клуб во Битола- еве ги деталите

Притвор за лицето што ја терало штитеничката од „25 Мај“ да дава сексуални услуги за пари

Коментарите се исклучени на Притвор за лицето што ја терало штитеничката од „25 Мај“ да дава сексуални услуги за пари

Полицијата бара 28-годишна девојка од Македонска Каменица

Коментарите се исклучени на Полицијата бара 28-годишна девојка од Македонска Каменица

Возач од Битола пронајден починат на терминалот Табановце

Коментарите се исклучени на Возач од Битола пронајден починат на терминалот Табановце

ЕКСКЛУЗИВНО:ПРИ ПРЕТРЕС НА ДОМ НА ВЕДРИ КАБА ВО ВЕЛЕШТА ПРОНАЈДЕНИ 10 ГРАНАТИ И РАЧЕН ФРЛАЧ!

Коментарите се исклучени на ЕКСКЛУЗИВНО:ПРИ ПРЕТРЕС НА ДОМ НА ВЕДРИ КАБА ВО ВЕЛЕШТА ПРОНАЈДЕНИ 10 ГРАНАТИ И РАЧЕН ФРЛАЧ!

Create AccountLog In Your Account