НАЈНОВО :

Заев: Ќе ги заштитиме децата и најблиските на пратениците од протестите пред нивните домови. МВР ќе превзема мерки

Заев: Ќе ги заштитиме децата и најблиските на пратениците од протестите пред нивните домови. МВР ќе превзема мерки

Коментарите се исклучени на Заев: Ќе ги заштитиме децата и најблиските на пратениците од протестите пред нивните домови. МВР ќе превзема мерки
Share Button

Протестот е уставно право, граѓаните имаат право да протестираат. Но, не се дозволиви протестите пред децата на семејствата на пратениците, пред нивните најблиски, се крши приватноста, се омаловажуваат личности, изјави премиерот Зоран Заев за сѐ позачестените протести пред домовите на пратениците на СДСМ во знак на револт од нивното гласање за Законот за употребата на јазиците.

Нема да дозволиме ова да продолжи. МВР ќе преземе соодветни дејства против омаловажувањата и заканите. Децата мора да бидат заштитени. Со овие протести се прават неколку кривични дела“, рече Заев.

уредник

Related Posts

Од 18:15 часот, воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Крива Паланка – граничен премин Деве Баир

Коментарите се исклучени на Од 18:15 часот, воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Крива Паланка – граничен премин Деве Баир

Да му помогнеме на 15-месечното девојче од Македонија кое мора да се оперира во Кина

Коментарите се исклучени на Да му помогнеме на 15-месечното девојче од Македонија кое мора да се оперира во Кина

Create AccountLog In Your Account