Нови закани за Селмани: Ќе ви го запалиме семејството

Нови закани за Селмани: Ќе ви го запалиме семејството

Коментарите се исклучени на Нови закани за Селмани: Ќе ви го запалиме семејството
Share Button

Членови на семејството на новинарот Насер Селмани добивале закани по телефон од непознати лица, пренесе Макфакс.

Тој денеска даваше исказ во Обвинителството во врска со случајот со братот на функционер на ДУИ, Бекир Асани.

„Додека бев на службен пат, непознати лица се јавувале кај мои роднини, и им се заканиле дека ќе го запалат целото семејство“, вели Селмани.

Тој ги повика сите новинари да не се плашат и да ги пријавуваат заканите, а инстиуциите да ги расветлат случаите.

уредник

Related Posts

Заев моли за трпение: потребно е време за да се променат работите, јас ви давам збор дека ќе успееме

Коментарите се исклучени на Заев моли за трпение: потребно е време за да се променат работите, јас ви давам збор дека ќе успееме

Рашковски и Алаѓозовски заминуваат од Владата – Десковска и Николовски од образование и земјоделство

Коментарите се исклучени на Рашковски и Алаѓозовски заминуваат од Владата – Десковска и Николовски од образование и земјоделство

Најдоцна следната недела Собранието повторно ќе гласа за договорот за името

Коментарите се исклучени на Најдоцна следната недела Собранието повторно ќе гласа за договорот за името

Мицкоски: Одложувањето на датумот значи катастрофа, Димитров да си поднесе оставка

Коментарите се исклучени на Мицкоски: Одложувањето на датумот значи катастрофа, Димитров да си поднесе оставка

Помодре водата во градска река во Прилеп

Коментарите се исклучени на Помодре водата во градска река во Прилеп

Create AccountLog In Your Account