Во Велес се трага по 16-годишно девојче

Во Велес се трага по 16-годишно девојче

Во Велес се трага по 16-годишно девојче

Коментарите се исклучени на Во Велес се трага по 16-годишно девојче
Share Button

Велешанецот М.Т (48) ноќеска во 01.45 во Полициската станица Велес, ја пријавил за исчезната неговата 16-годишна внука од сестра, на која тој е старател.

Според информациите кои тој ги дал во полициската станица,16-годишното девојче е исчезнато од 19.03.2018 година околу 10.00 часот од неговата семејна куќа и до моментот на пријавување не се вратила дома.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

уредник

Related Posts

Полицијата трага по три малолетници кои побегнале од ЦСР во Штип

Коментарите се исклучени на Полицијата трага по три малолетници кои побегнале од ЦСР во Штип

Исчезнаа две малолетни сестри во Скопје

Коментарите се исклучени на Исчезнаа две малолетни сестри во Скопје

Битолчанец (23) живеел вонбрачно со дете (15), доби кривична пријава

Коментарите се исклучени на Битолчанец (23) живеел вонбрачно со дете (15), доби кривична пријава

Возач почина на лице место, со Мерцедес удрил во метална ограда на автопатот од Гевгелија до грчката граница

Коментарите се исклучени на Возач почина на лице место, со Мерцедес удрил во метална ограда на автопатот од Гевгелија до грчката граница

Create AccountLog In Your Account