Делегација на ГДУ во работна посета на Европскиот парламент

Делегација  на ГДУ во работна посета на Европскиот парламент

Делегација на ГДУ во работна посета на Европскиот парламент

Коментарите се исклучени на Делегација на ГДУ во работна посета на Европскиот парламент
Share Button
Делегација на ГДУ во работна посета на Европскиот парламент

На покана од Групата на европските конзервативци и реформатори делегацијата на ГДУ се
наоѓа во неколку дневна работна посета на Брисел.
Серијата панел дискусии за европската иднина на Македонија почна денеска под работен
наслов „Македонија не е само име“. Медијатор на панелот е европратеникот Ангел
Џамбаски а покрај него свое излагање имаа, Андреј Ковачев и РужаТомашиќ
Делегацијата на ГДУ утре ја продолжува својата посета и ќе присуствува на работата на
парламентарната група посветена на Западен Балкан- велат во соопштението ГДУ

уредник

Related Posts

Соопштение за јавноста во врска со најавите за врнежи од дожд за време на претстојниот викенд

Коментарите се исклучени на Соопштение за јавноста во врска со најавите за врнежи од дожд за време на претстојниот викенд

ВМРО – ДПМНЕ: Дојде животот за братот на Градоначалничката на Битола

Коментарите се исклучени на ВМРО – ДПМНЕ: Дојде животот за братот на Градоначалничката на Битола

Собраниските комисии на кои ќе се разгледува Договорот со Грција закажани за 15 часот

Коментарите се исклучени на Собраниските комисии на кои ќе се разгледува Договорот со Грција закажани за 15 часот

Create AccountLog In Your Account