Исчезна штитеничка од Домот „Ранка Милановиќ“ и 19-годишно момче од Волково

Исчезна штитеничка од Домот „Ранка Милановиќ“ и 19-годишно момче од Волково

Исчезна штитеничка од Домот „Ранка Милановиќ“ и 19-годишно момче од Волково

Коментарите се исклучени на Исчезна штитеничка од Домот „Ранка Милановиќ“ и 19-годишно момче од Волково
Share Button

Штитеничка од Домот „Ранка Милановиќ“ и момче од Волково, Скопско вчера биле пријавени за исчезнати во две полициски станици во Скопје.

Како што соопшти МВР, во Полициската станица Гази Баба, вчера во 11 часот раководителката на Домот пријавила дека на 8 март во 15:55 часот од установата во непознат правец се оддалечила С.Р.(18) од Скопје, штитеничка на домот.

В.С.(46) од  село Волково, скопско, пак, Во Полициската станица Ѓорче Петров, вчера во 18.20 часот пријавила дека на 17 март во 12.00 часот од домот во непознат правец се оддалечил нејзиниот син М.С.(19).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на двете лица.

уредник

Related Posts

Полицијата кај Мала Речица запрела возило, во торба на задното седиште пронашле автоматска пушка и рамка со шест куршуми

Коментарите се исклучени на Полицијата кај Мала Речица запрела возило, во торба на задното седиште пронашле автоматска пушка и рамка со шест куршуми

СВР Охрид поднесе кривични пријави против лице од гостиварско и против битолчанец за тешки кражби

Коментарите се исклучени на СВР Охрид поднесе кривични пријави против лице од гостиварско и против битолчанец за тешки кражби

Откако му удрил тупаница се смириле и се прегрнале

Коментарите се исклучени на Откако му удрил тупаница се смириле и се прегрнале

Create AccountLog In Your Account