Видео од запленетата марихуана во Кичево. МВР заплени 91 килограм марихуана

Видео од запленетата марихуана во Кичево. МВР заплени 91 килограм марихуана

Видео од запленетата марихуана во Кичево. МВР заплени 91 килограм марихуана

Коментарите се исклучени на Видео од запленетата марихуана во Кичево. МВР заплени 91 килограм марихуана
Share Button

По претходно изготвен оперативен план, од страна на полициски службеници на влез во Кичево, сопрено е патничко моторно возило „Мерцедес“, а во исто време на излез од Кичево е сопрено и другото возило „БМВ“.

Трите лица кои биле во возилата се лишени од слобода. При извршениот преглед на “Мерцедесот“, биле пронајдени девет вреќи и една патна торба со марихуана.

Министерството за внатрешни работи (МВР) вчера во Кичево привело три лица од Скопје и запленило 91 килограм марихуана. Против тројцата, како и уште против три други лица, две од Струга и едно од Скопје, се поднесени кривични пријави.

Како што објасни портпаролот на МВР, Тони Ангеловски, марихуаната била набавена во Албанија, а требало со автомобил да биде транспортирана до Скопје. Притоа, полицијата откако добиле сознанија за шверцот, на влез во Кичево бил сопрен автомобилот „мерцедес“, а потоа и автомобилот што му бил претходница. Дрогата била во девет вреќи и во една патна торба.

По кривичните пријави, на тројца скопјани на возраст од 22 и 24 години, судија на претходна постапка им одредил притвори од по 30 дена. Еден од вмешаните во шверцот издржува казна во затворот во Струга и бил префрлен во „Шутка“. Полицијата трага уште по двајца 23-годишници – едниот од Скопје, а вториот од Струга.

уредник

Related Posts

Со “Голф” паднал во Маркова река

Коментарите се исклучени на Со “Голф” паднал во Маркова река

Битолчанец во полиција пријавил дека исчезнала неговата сопруга

Коментарите се исклучени на Битолчанец во полиција пријавил дека исчезнала неговата сопруга

Двајца загинати на патот Градско – Прилеп

Коментарите се исклучени на Двајца загинати на патот Градско – Прилеп

Create AccountLog In Your Account