Пијан му влегол дома и со секира му се заканувал пред жената и децата – драма во Битола

Пијан му влегол дома и со секира му се заканувал пред жената и децата – драма во Битола

Пијан му влегол дома и со секира му се заканувал пред жената и децата – драма во Битола

Коментарите се исклучени на Пијан му влегол дома и со секира му се заканувал пред жената и децата – драма во Битола
Share Button

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против 54-годишниот М.М. од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

На 19.03.2018 година околу 00:30 часот во домот на 35-годишниот Е.С. од Битола кој бил со неговите родители, сопругата и двете малолетни деца пријавениот кој бил под дејство на алкохол, по претходна вербална расправија, се обидел со секира физички да го нападне Е.С. При тоа, бил спречен, од страна на полициски службеници, кои интервенирале на местото на настанот, по телефонската пријава од оштетениот.

уредник

Related Posts

Наместо пецива во комбето ставил мигранти, се обидел да бега како на филм но македонската полиција го фати

Коментарите се исклучени на Наместо пецива во комбето ставил мигранти, се обидел да бега како на филм но македонската полиција го фати

Сообраќајка на обиколницата околу Скопје, едно лице починало на лице место

Коментарите се исклучени на Сообраќајка на обиколницата околу Скопје, едно лице починало на лице место

Полицијата најде исчезнато дете од „25-ти Мај“

Коментарите се исклучени на Полицијата најде исчезнато дете од „25-ти Мај“

Ограбена црква на Света Петка во Кичевско

Коментарите се исклучени на Ограбена црква на Света Петка во Кичевско

Пронајден мртов маж во Башино Село- цела недела не е идентификуван

Коментарите се исклучени на Пронајден мртов маж во Башино Село- цела недела не е идентификуван

Александар бил жив кога го пронашле, сакале да го извлечат со јаже, но се откачил и повторно паднал

Коментарите се исклучени на Александар бил жив кога го пронашле, сакале да го извлечат со јаже, но се откачил и повторно паднал

Два воза удриле во поставени предмети на пругата кај Смоквица

Коментарите се исклучени на Два воза удриле во поставени предмети на пругата кај Смоквица

Тепачка во подрумот на Владата

Коментарите се исклучени на Тепачка во подрумот на Владата

Create AccountLog In Your Account